Deze tabletten helpen tegen hoofdpijn

Er is een brede selectie van tabletten om te helpen tegen hoofdpijn. Voornamelijk klassieke analgetica met de actieve ingrediënten acetylsalicylzuur, paracetamol en ibuprofen worden gebruikt. Maar welke tablet werkt het beste voor hoofdpijn? En zijn er interacties te verwachten bij gelijktijdige consumptie van alcohol? Wij informeren u uitvoerig over het onderwerp hoofdpijnpillen.

Welke hoofdpijntablet helpt?

Over het algemeen worden tabletten met de werkzame bestanddelen acetylsalicylzuur, paracetamol en ibuprofen aanbevolen voor hoofdpijn. Ook goed geschikt zijn combinatiepreparaten met acetylsalicylzuur en cafeïne of paracetamol en cafeïne.

Als u besluit een pil te nemen, moet u dit zo snel mogelijk doen. Hoe langer je wacht, hoe slechter de pijn meestal wordt en hoe meer pijnstillers moeten worden gebruikt om het te bestrijden.

Vergeet echter niet dat er alternatieve manieren zijn om hoofdpijn te behandelen. Hier zijn 10 tips over het wegwerken van hoofdpijn zonder pillen.

acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur is een actief ingrediënt dat gewoonlijk wordt gebruikt om hoofdpijn te behandelen. Het analgeticum wordt ook aanbevolen voor de verlichting van hoofdpijn bij katerachtigen. Voor kinderen is acetylsalicylzuur echter niet geschikt. Inname ervan kan het levensbedreigende syndroom van Reye in gang zetten.

Over het algemeen mag u niet meer dan vier gram acetylsalicylzuur per dag innemen. Een tablet bevat gewoonlijk tussen 400 en 500 milligram van het actieve ingrediënt. In sommige gevallen kan ingestie maag-slijmvliesirritatie en brandend maagzuur veroorzaken. Bij langdurig gebruik zijn bijwerkingen zoals misselijkheid, duizeligheid en oorsuizen mogelijk.

paracetamol

Paracetamol wordt als goed verdragen beschouwd en wordt daarom vaak gebruikt voor de behandeling van hoofdpijn. Zelfs kinderen kunnen het medicijn in een geschikte dosis nemen. Aan de andere kant, degenen die last hebben van een kater hoofdpijn, mogen geen gebruik maken van paracetamol. Omdat het werkzame bestanddeel degradeert, net als alcohol in de lever, is de inname een extra belasting voor de lever.

Net als acetylsalicylzuur mag een dagelijkse dosis van vier gram niet worden overschreden voor paracetamol. Een hoofdpijntablet bevat meestal 500 milligram paracetamol. Tussen elke inname moet tussen zes en acht uur zitten. Door het innemen van de tabletten hoeft u nauwelijks enige bijwerkingen te vrezen. Een overdosis kan echter ernstige leverschade veroorzaken.

ibuprofen

Ibuprofen is een betrouwbare remedie tegen hoofdpijn. Het actieve bestanddeel kan echter niet alleen voor pijn worden gebruikt, maar ook voor de behandeling van ontsteking. In tegenstelling tot ontstekingsziekten, is slechts een kleine dosis nodig om hoofdpijn te behandelen.

Ibuprofen is beschikbaar in doses tot 400 milligram zonder recept. Zo'n dosis is meestal genoeg om hoofdpijn te behandelen. Mogelijke bijwerkingen kunnen zijn symptomen zoals diarree, misselijkheid en maagpijn. Kinderen mogen het medicijn alleen innemen na overleg met een arts.

Als de hoofdpijntablet niet werkt

Als de hoofdpijntablet niet voor u werkt, kan het zijn dat de dosis die u hebt genomen te laag was. Zorg ervoor dat u de bijsluiter leest voordat u een nieuwe tablet inneemt. Het is ook mogelijk dat u niet reageert op het ingenomen medicijn. Bij de volgende hoofdpijnaanval, neem een ​​andere pijnstiller en kijk of het je beter helpt. Meng echter geen verschillende tabletten.

Als u vaak hoofdpijn heeft die niet met tabletten kan worden behandeld, dient u een arts te raadplegen. U kunt een migraine hebben die met andere geneesmiddelen moet worden behandeld. Neem daarnaast alternatieve maatregelen: naast tabletten kan hoofdpijn ook worden verlicht door voldoende ontspanning, een beetje frisse lucht en voldoende hydratatie.

Gevaren van hoofdpijnpillen

Af en toe om een ​​hoofdpijntablet te nemen, is helemaal goed. Maar al te vaak moet u niet naar tabletten gaan, omdat dit pijngerelateerde hoofdpijn kan veroorzaken. Als algemene regel geldt dat pijnstillers niet meer dan tien dagen per maand moeten worden ingenomen. Bovendien mag u niet langer dan drie dagen per keer hoofdpijn gebruiken.

Als u meer hoofdpijn heeft, moet u altijd naar een arts gaan. Het belangrijkste is dat de oorzaak van de klacht wordt gevonden en dat vervolgens een adequate behandeling kan worden uitgevoerd. Door middel van hoofdpijnpillen kunnen echter alleen de symptomen worden onderdrukt.

Hoofdpijn, pillen en alcohol

Als u een hoofdpijntablet heeft ingenomen, mag u geen alcohol drinken. Anders kan dit leiden tot zware interacties. Omdat veel analgetica en alcohol worden afgebroken door de lever, kan dit leiden tot vertragingen in de afbraak en dus tot een toename van het effect. Bovendien wordt de lever zwaar belast door de dubbele stress.

Hoofdpijn-tabletten tijdens de zwangerschap

Tijdens de zwangerschap mogen veel medicijnen niet worden gebruikt. Tegelijkertijd ervaren veel vrouwen echter hoofdpijn, vooral tijdens de eerste drie maanden van de zwangerschap. Als u last heeft van deze symptomen, moet u altijd proberen ze te verlichten met alternatieve methoden zoals ontspanning, warmte, lichaamsbeweging, slaap of hydratatie.

Laat de pijn niet verdwijnen, je kunt een hoofdpijntablet nemen. Paracetamol wordt als onschadelijk beschouwd - als het niet te vaak wordt ingenomen en niet in te hoge doses. Voor uw veiligheid altijd met uw arts overleggen voordat u een tablet inneemt. Aan de andere kant mogen medicijnen zoals acetylsalicylzuur of ibuprofen niet tijdens de zwangerschap worden gebruikt.

Deel met vrienden

Laat je reactie achter